Gündem

Tedaviye gidemedi doktoru kaçırttı

25 Haziran 2015 09:53

Adana’da, çok sayıda sabıkası bulunan Mesut Şendur düğünde yaralandı. Yakalanma korkusuyla hastaneye gidemeyen Şendur, yakınlarının kaçırdığı doktor tarafından evinde tedavi edildi


Adana’da hakkında yakalama kararı bulunan 33 yaşındaki Mesut Şendur, düğünde oynarken cama çarpıp yaralandı. Yakalanma korkusuyla hastaneye gitmek istemeyen Şendur, yakınlarının özel bir tıp merkezini basıp, kaçırdığı doktor ve acil tıp teknisyeni tarafından evinde tedavi edildi.
Sadece filmlerde rastlanabilecek olay, merkez Seyhan ilçesinin Şakirpaşa Mahallesi’nde 17 Haziran’da meydana geldi. Ova Mahallesi’nde oturan ve uyuşturucu madde bulundurmak, satma ile hırsızlık suçlarından çok sayıda kaydı bulunan Mesut Şendur, bir akrabasının düğününde oynarken kolunu cama çarparak yaralandı. Hakkında çıkarılan yakalama kararıyla polis tarafından aranan Şendur, hastaneye gitmesi halinde yakalanabileceği korkusuyla tedavi için sağlık görevlisinin getirilmesini istedi. Şendur’un akrabaları da, yakın bölgede bulunan bir tıp merkezini bastı.  Tıp merkezine tedavi için gelen hastaların gözleri önünde terör estiren saldırganlar, görevlileri darp etti. 
Terör estirdiler
Dr. Mustafa A. ile acil tıp teknisyeni Emre Ö.’yü bıçak tehdidiyle kaçırarak Mesut Şendur’un yanına götürdü. Dr. Mustafa A. yaralının tedavisini yaptıktan sonra yeniden tıp merkezine getirildi.
Doktorun ihbarı üzerine çalışma başlatan polis, tıp merkezinin güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı. Polis, doktor ile sağlık görevlisini kaçıran Yunus Şendur ve Adem Demirbağ ile olaya karışan 3 kişiyi yakaladı. Sorgularının ardından adliyeye sevk edilen Şendur ve Demirbağ tutuklanırken, 3 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Kolundan yaralı olan ve tedaviden sonra evini terk ederek kayıplara karışan Mesut Şendur ise aranıyor.

İlginizi Çekebilir